Babam İçin (1993) Türkçe Dublaj HD izle

Reklamı Geç
8.1
Türkçe Dublaj
HD 1080p
Babam İçin (1993) Türkçe Dublaj HD izle

In the Name of the Father - Film Konusu:

Basit kaygıları olan saf İrlandalı genç Gerry Conlon, 70’li yıllarda Londra’ya gelir. Kendini hayatın akışına kaptıran delikanlı burada bir işgal evinde serbest bir hayat yaşayan gençlerle birlikte zaman geçirmeye başlar. Bir polis baskınında hiç ilgisi olmadığı 1974 Gyildford bombalamasından sorumlu tutularak tutuklanır.

O dönemin İngiltere’sinde şimdikinden çok farklı olarak, terörle mücadele adına insan haklarının hiçe sayıldığı uygulamalar olmaktadır. Yoğun fiziksel ve manevi işkencelerin baskısı altındaki Gerry’nin ömrünün sonbaharındaki masum babası da, suç ortağı olarak hapse atılır. Kadın bir avukatın yıllar süren çabalarının da yardımıyla, Gerry maruz kaldığı adaletsizliğe direnmeye başlar.

Dünyanın bir çok ülkesinde benzer şeylerin yaşanıyor olmasının politik gücü, Jim Sheridan’ın bu filmine 7 Oscar verilmesinde ne kadar etkili oldu bilemeyiz ama; Daniel Day-Lewis ve Emma Thompson gibi iki güçlü oyuncu yan yana geldiklerindeki etki azımsanamaz.
Babam İçin - In the Name of the Father Türkçe Dublaj HD 720p izle

Babam İçin (1993) Türkçe Dublaj HD izle” için 6 yorum yapılmış.

 1. Orhan Kutur 17 Nisan 2015 saat 01:16 # Kayıtlı Üye

  Sinema severlerin mutlak surette izlemesi gereken bir film.
  Kapsamlı bir sistem eleştirisi. Sistemin işleyişine dair verdiği ipuçlarının yanı sıra sosyal ilişkilere de duygusal bir yoğunlukla yer veriliyor filmde. Aile içindeki baba-çocuk ilişkisini irdelerken, çuvaldızı da insanın geçmişine, çocukluğuna, kendine batırıyor, acıttığı da oluyor. İRA, polis panzerleri. her baba gibi evladı için en iyisini isteyen, ancak bunu yaparken bazen can yakan, ipin ucunu kaçıran bir baba. o dönemin trendi; savaşma seviş modunu benimsemiş hippi özentisi bir evlat ve aynı türden arkadaşları, İngiliz polisi, İngiliz sorgusu, İngiliz mahkemeleri, İngiliz mahpushaneleri ve 15 yıl sonra gelen İngiliz adaleti. Babanın ölümünün ardından tüm hücrelerin pencerelerinden yakılarak karanlıkta bir bir avluya bırakılan gazete parçalarının, ruhu özgürleştiren ateş böceklerini yansıtma sahnesi unutulmazdı. ‘In the name of the father-Babam İçin’, zalimin zulmünü kabullenmeyen, içindeki inancını yitirmeyenlerin destanıdır!
  Sinemapol ekibine çok teşekkürler.

  • VipAdmin 17 Nisan 2015 saat 02:55 #

   Detaylı ve bilgilendirici yorumunuz için tekrar teşekkürler Orhan Bey. Bahsettiğiniz düzenleme ile ilgili de çalışıyoruz.
   İyi seyirler dilerim.

 2. Clary 19 Nisan 2015 saat 05:44 # Ziyaretçi

  James Bond gerçekten bir efsane. Toplam kaç filmi var bilmiyorum ama tvde her gördüğümde oturup izliyorum. Burdan da tekrar izlemiş oldum. Hala izlemeyen varsa kaçırmasın.

 3. Hamza 25 Nisan 2015 saat 09:54 # Ziyaretçi

  Bugünün İngilterisinde ve diğer bütün ülkelerde Terörist damgası yemiş hiç kimseye insani hakları tanınmaz. vururlar alnının ortasına el-kaide damgasını ve sana istedikleri haksızlığı işkenceyi yaparlar Gazetinin bir köşesinde “filanca ilde elkaideye yapılan operasyonda” diye verilen haberde adın geçer ve orada da kalır artık kimsenin umurunda değilsindir ( Allah’tan başka)

 4. Mustafa BALCI 29 Şubat 2016 saat 19:05 # Kayıtlı Üye

  İzlendiği takdirde çok şey katacak bir film ADALET kavramı çok iyi işlenmiş. Hükumetin kuklası olmuş bir yargı sistemi, bunu aşmaya çalışan İngiltere halkı ve her şeye rağmen yargı üzerindeki gücünden vazgeçmeyen hükumet.

 5. filimilim 11 Mart 2016 saat 02:56 # Ziyaretçi

  Adalet..Adalet…Bugünlerde özellikle izlenmesi gereken bir film…Tşk sinemapol…

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.