Deney – Experimenter (2015) Türkçe Altyaızlı HD izle

Reklamı Geç
6.6
Türkçe Altyazı
HD 1080p
Deney – Experimenter (2015) Türkçe Altyaızlı HD izle

Experimenter - Film Konusu:

Deney - Experimenter (2015) Biyografi, Dram, Tarihi Filmini Türkçe Altyazılı Hd izle
1984'te hayatını kaybeden Yale Üniversitesi Psikoloji Hocası, ünlü psikolog Stanley Milgram'ın hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Michael Almereyda oturmaktadır.

Milgram insanların otoriteye boyun eğmelerini araştıran Milgram Deneyinin ve dünya üzerindeki her hangi iki insanın birbirine en fazla altı insan kadar uzak olduğunu anlatan Six Degrees of Separation yasasının sahibidir. Kişinin davranışlarını belirleyen, karakteri değil; içinde bulunduğu durumdur." diyerek sosyal psikolojinin önde gelen isimleri arasında yer almıştır.

1961 yılında Stanley Milgram (Peter Sarsgaard) insanların başka bir odada,bir sandalyede bir yabancıya (Jim Gaffigan) elektrik şoku vererek düşüncelerini kontrol edebileceğini düşündüğü bir psikoloji deneyi tasarlar.

Merhametini göz ardı ettiği uygulamalarda, deneklerin çoğunluğu onlara söylendiği gibi hareket etmektedir, çünkü ölümcül elektrik şoku ne düşündüğünü ve uygulaması gerekenleri engellemektedir. Karısı Sasha (Winona Ryder) herkesin aksine ona ve deneylerine karşı çıkar.

Deney – Experimenter (2015) Türkçe Altyaızlı HD izle” için 4 yorum yapılmış.

 1. Darth Vader 3 Şubat 2016 saat 21:14 # Ziyaretçi

  Ben pek beğenemedim 10/5

 2. edım 5 Şubat 2016 saat 03:49 # Ziyaretçi

  bu tarz filmler genelde pek başaramıolar çünkü bir deney oluyor lab ortamında hep geçiyor sıkıcı konuşmalar vs izlemedim bu filmi ama önyargılıyım

 3. Oğuz G. 6 Şubat 2016 saat 22:20 # Ziyaretçi

  Toplumsal davranışların kökenine, insanı ve toplumu anlamaya ilginiz varsa kaçırmayın. Ayrıca yönetmen çok farklı bir biyografik dil kullanmış. Daha önce böylesini görmemiştim. Bilgisayar başında oyun oynayan bebelere göre değil. Sosyal, dışa dönük insanlara göre bir film.

 4. Sonsuz Kuyu 11 Mart 2016 saat 15:09 # Ziyaretçi

  Filmin konusu gayet başarılı bir şekilde ortaya konulmuş, ilgi çekici bir tarafı göz önüne çıkıyor. Filmde kullanılan dil gayet uygun olmuş zaten başka şekildede olamazdı. Kısaca geleceğin insanlarının izleyip kendine bir aynadan bakabileceği bir atmosfer doğmuş. İzleyin ve sorgulayın . Bide şu soruyu düşünün hayatınızda buna bezner bir deney olsaydı şimdikilerle birerbir aynı tepkileri verirmiydiniz ?

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.